Novinky pro mzdové účetní + řešení aktuálních problémů z oblasti daní, pojistného a pracovního práva (PhDr. Kučerová)


Termín: 22.10.2020 Kód semináře: 2052
Časový rozsah: 9 — 14 hod. Cena bez DPH: 1.900,-
Lektor: PhDr. Dagmar KUČEROVÁ Cena s DPH: 2.299,-
Místo konání: Praha 6 (MK), Masarykova kolej, Thákurova 1, Praha 6 (u stanice metra A Dejvická)
zde mapka a dopravní spojení

OBJEDNAT

Seminář je určen pro zkušené mzdové účetní všech typů zaměstnavatelských subjektů, personalisty, ekonomy, podnikatele a další zájemce o aktuální problematiku mezd a personalistiky.

Jeho cílem je výklad posledních legislativních změn v oblasti pracovního práva a dalších oblastech souvisejících s problematikou mezd účinných pro rok 2020 (daň ze závislé činnosti, nemocenské, důchodové a zdravotní pojištění, cestovní náhrady atd.). Součástí semináře bude výklad k řešení aktuálních mzdových a personálních problémů. Program semináře se reflektovat poslední legislativní změny.

Posluchači obdrží rozsáhlé lektorské materiály a budou mít prostor pro dotazy a konzultaci svých nejasností. V případě komplikovanějších problémů, zasílejte své dotazy předem organizátorce - budou předány paní lektorce a odpovědi prezentovány v průběhu semináře.

Program:

  • Změny zákoníku práce, zákona o inspekci práce a zákona o zaměstnanosti  - připomenutí novinek z pohledu mzdových účetních - změny aktuální a ty, které teprve účinnosti nabudou - např. změny v doručování zaměstnancem i zaměstnavatelem, v potvrzení o zaměstnání, vysílání zaměstnanců, připravované změny v řádné dovolené, sdílená pracovní místa atd.
  • Srážky ze mzdy a odstupné - několik mezd, postup při změně zaměstnání, potvrzení o zaměstnání, vícenásobek odstupného a ukončení pracovního poměru dohodou s odstupným (doporučený postup dle EK ČR), příklad výpočtu atd.
  • Dohody konané mimo pracovní poměr a poskytnutí odměny (prémie) v souladu se zákoníkem práce - např. v souvislosti s mimořádnými odměnami (sociální služby a zdravotnictví), ale i v tzv. mzdové sféře. 
  • Osvobození od daně z příjmů u nepeněžního příjmu při poskytnutí zájezdu - zájezd se díky koronaviru neuskutečnil. Jaký je postup?
  • Antivirus a připravovaný kurzarbeit.
  • Připravovaný zákon o ošetřovném pro případ uzavření jednotlivých škol, stravenkový paušál, další změny a aktuální výklady k datu konání semináře. 

O lektorce: PhDr. Dagmar KUČEROVÁ je specialistkou pro oblast mzdového účetnictví a personalistiky - tuto rozsáhlou oblast ovládá v celém jejím rozsahu. Uvedenou problematiku přednáší na UTB Zlín, lektorsky působí i pro celou řadu vzdělávacích agentur. Je Bilanční účetní (Komora certifikovaných účetních) - velkým přínosem jejího výkladu je, že dokáže problematiku mezd propojit s účetnictvím a daněmi z příjmů. Je autorkou Lexikonu mzdového účetnictví, aktivně publikuje odborné články.

Vzdělávací agentura Ing. Blanky Huškové Jančaříkové nabízí účetní a daňová školení s vyhledávanými lektory - špičkovými odborníky. Akce mají smysluplný koncept, jsou pečlivě zorganizované. Konají se v Praze v příjemných, velmi dobře dopravně dostupných učebnách a sálech (v centru/na metru). Kromě dobré kávy a přestávkového občerstvení agentura poskytuje i vlídné zacházení a nezahlcuje mailové schránky svých zákazníků.
Na akcích budete v dobré společnosti - klienty agentury jsou zaměstnanci širokého spektra společností, samostatně podnikající účetní, daňoví poradci, auditoři.
Agentura nabízí množstevní slevy a další výhody pro stálé klienty. Nejen proto doporučujeme si před vyplněním objednávky pročíst organizační pokyny.
Veškeré info najdete na www.kurzy-ucetnictvi.cz