Analýza předvahy v MS Excel (Ing. Veselá)


Termín: 28.11.2019 Kód semináře: 1964
Časový rozsah: 9 — 12 hod. Cena bez DPH: 2.100,-
Lektor: Ing. Eva VESELÁ Cena s DPH: 2.541,-
Místo konání: Praha 2 (AIVD), Asociace vzdělávání dospělých ČR, o.s. (AIVD), Karlovo nám. 14/292, Praha 2 (stanice metra B Karlovo nám.)
zde mapka a dopravní spojení

OBJEDNAT

Workshop pro účetní, auditory, daňové poradce, finanční manažery, jednatele a další zájemce o pokročilejší práci s Excelem, zejména analytického charakteru. U posluchačů se předpokládá základní znalost MS Excel (přibližně v rozsahu kurzu Základy MS Excel – nejen pro účetní). Doporučujeme vzít si s sebou vlastní notebook s nainstalovaným programem MS Excel pro bezprostřední vyzkoušení probírané látky v průběhu výkladu – workshop však můžete absolvovat i bez něj. Workshop proběhne v malé skupině účastníků.
 
Sérii praktických školení práce s Excelem vytvořila lektorka na základě zkušeností ze své praxe auditorky a daňové poradkyně. V nabízeném workshopu vám ukáže, jak využít možností Excelu pro zefektivnění a zjednodušení pravidelně se opakujících činností, odbourání rutinních výpočtů a automatickou kontrolu. Navíc přidá tipy a doporučení, jak Excel může v účtařině ještě více zjednodušit práci. Velkým bonusem bude řada připravených tabulek, se kterými můžete hned po návratu z kurzu začít pracovat.


Co se naučíte?

  • provést analýzu libovolné předvahy v programu MS Excel, naformátovat ji do základního tvaru

  • detekovat chyby i poukázat na rizika, která lze vyčíslit na základě souvztahů mezi účty

  • doložit a prezentovat své závěry z analýzy vhodnou formou (grafy, tabulky)

 
Náplň workshopu:

  • formátování předvahy – jednotlivé předvahy je třeba unifikovat do základního formátu, aby je bylo možno porovnávat mezi sebou (nezáleží, z kterého programu byl výstup do Excelu vyexportován)

  • navázání počátečních stavů – kontrola návaznosti účetnictví na hodnoty z předchozí uzávěrky

  • souvztažnosti účtů – vybrané vztahy mezi účty sloužící pro kontrolu správnosti i případných varovných ekonomických signálů

  • práce s filtry a vzorci – zejm. využití vzorce SUMIF (např. pro sestavení výkazů nebo tabulek pro reporting), kontrola vybraných jevů (SUBTOTAL)

  • grafy – vložení grafu, typy grafů

  • kontingenční tabulka – vložení a využití

  • meziroční porovnání předvah – důležité ukazatele zdraví firmy, procentuální vyjádření změn.

 

O lektorce: Ing. Eva Veselá je auditorkou a daňovou poradkyní s dlouholetou praxí v oboru. Její školení vycházejí z praktických zkušeností a reagují na reálné potřeby účetních - významně přispívají k zefektivnění každodenní práce účetních.   

Vzdělávací agentura Ing. Blanky Huškové Jančaříkové nabízí účetní a daňová školení s vyhledávanými lektory - špičkovými odborníky. Akce mají smysluplný koncept, jsou pečlivě zorganizované. Konají se v Praze v příjemných, velmi dobře dopravně dostupných učebnách a sálech (v centru/na metru). Kromě dobré kávy a přestávkového občerstvení agentura poskytuje i vlídné zacházení a nezahlcuje mailové schránky svých zákazníků.
Na akcích budete v dobré společnosti - klienty agentury jsou zaměstnanci širokého spektra společností, samostatně podnikající účetní, daňoví poradci, auditoři.
Agentura nabízí množstevní slevy a další výhody pro stálé klienty. Nejen proto doporučujeme si před vyplněním objednávky pročíst organizační pokyny.
Veškeré info najdete na www.kurzy-ucetnictvi.cz